محصولات ما در صنایع عطر و اسانس

محصولات ما در صنایع عطر و اسانس

اسانس عطر چیست

ماده ای است که بویی مطبوع و دلپذیر را ایجاد می کند. این ماده می تواند به صورت طبیعی از منابع گیاهی، حیوانی یا معدنی استخراج شده و یا از طریق روش های شیمیایی سنتز شود. این ماده ترکیبی از ترکیبات بویایی است که در بوی عطر اصلی نقش دارند.
استفاده از عطرها در تاریخ به دوران باستان باز می گردد. اولین رکورد مربوط به استفاده از عطر در حدود 4000 سال پیش در سومریه باستان ثبت شده است. اسانس ها در آن زمان از روغن های گیاهی و عناصر طبیعی مانند اسطوخودوس، لادن، مریم گلی و عود تهیه می شدند. در دوره های بعدی، استفاده از عطر ها در امپراطوری های شرقی مانند مصر باستان، یونان و روم بازتاب قوی تری پیدا کرد. روش های استخراج اسانس عطر از گل ها و گیاهان مختلف توسعه یافت و عطرسازی به عنوان یک هنر و صنعت مورد توجه قرار گرفت.
این مواد علاوه بر استفاده در صنعت عطرسازی، در صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله کاربردهای اسانس عطر می توان به تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، صابون ها، شامپوها، محصولات مراقبت از پوست و مو، محصولات خانگی، ضد عفونی کننده ها و عطر دهنده ها اشاره کرد.
 

اسپری بدن چیست

اسپری بدن محصولی شبیه به عطر است. این محصول در مقایسه با عطرهایی مثل ادوپرفیوم یا ادوتویلت، سبک تر و نرم تر بوده و غلظت کمتری دارد. معمولاً ماندگاری این محصولات تا 4 ساعت بوده و کمتر از عطر است. شایان ذکر است بدانید برخی از اسپری ها، ماندگاری بیشتری داشته و این رقم حتی به 48 ساعت هم می رسد. بنابراین برای اینکه از بوی خوب اسپری بدن به مدت طولانی بهره مند شوید باید چند دفعه در طول روز از آن استفاده کنید.
ماندگاری اسپری بدن بدین معناست که هرچه ماندگاری کمتر باشد، قیمت پایین تر بوده و محصول راحت تر در دسترس عموم قرار می گیرد. اسپری های بدن هم برای زنان و هم برای مردان با انواع رایحه ها در بازار موجود هستند.